czwartek, 14 maja 2015

Natural Gas zakręcamy kurek, czyli trzytygodniowa lokata na 1000% :)

Dziś wieczorem zamknąłem pozycję otwartą 24 kwietnia na amerykańskim gazie. Co prawda według moich wróżb mamy jeszcze tydzień kolejnych wzrostów, ale ryzyko korekty rośnie. A nic tak mnie nie boli jak oddanie wypracowanego zysku. Zarobek wysokości dokładnie 1000 procent jest mile widziany - liczony jako stosunek wartości depozytu do zrealizowanego zysku. Ponieważ lubię okrągłe liczy, to przy tej wartości zamieniłem zysk wirtualny na materialny. Być może w ciągu roku cena gazu wzrośnie jeszcze kilkukrotnie i zamiast tysiąca procent mógłbym zarobić dziesięć tysięcy procent, ale doświadczenie gracza forex mówi co innego. I tak prędzej czy później bym nie wytrzymał i zamknął pozycję. Najczęściej podczas mocnej korekty oddając większość wypracowanego zysku. Drugi "wirtualny" żal to czemu pozycja była tak mała. Zawsze tak jest gdy realizuje się scenariusz pozytywny. Gdyby było odwrotnie biadolił bym czemu tak dużo położyłem na stół. A pozycja była dokładnie taka jaka powinna być, uwzględniając możliwe warianty negatywne. Dla mnie się będzie liczył PIT38 na koniec roku, a nie sen o milionach zarobionych na giełdzie. Tak więc będę wypatrywał kolejnych okazji, ale tegoroczny pierwszy tysiąc procent za nami:) Jeżeli instrument ten zaliczy w kolejnych tygodniach jakąś silną korektę - minimum połowa wzrostów od dołka, to być może odnowie pozycję (o czym oczywiście będę pisał). Cały czas otwarta jest pozycja krótka - długa; złoto - platyna. Tam na razie bez większych emocji. Finansowe podsumowanie na koniec drugiego kwartału.


Zapowiada się ładny weekend, gdzie giełdowe emocje zamieniam na rowerowe szaleństwa. W poprzednią sobotę tak się rozbrykałem, że zaliczyłem wywrotkę przez kierownicę i z podejrzeniem połamanych żeber trafiłem do doktorów. Na szczęście skończyło się na paru siniakach i strachu. 

2 komentarze:

  1. Mam prosbe moglbys pokazac screen z platformy i historie tranzakcji tj miejsce otwarcia i zamkniecia pozycji ?
    Chcialbym to zobaczyc i zanalizować pod wzgledem analizy technicznej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko było "podane na tacy" we wcześniejszych wpisach łącznie z wykresami. Zapraszam do zapoznania się. Gaz po zajęciu pozycji jeszcze parę dni "bujał się" trochę poniżej poziomu wejścia, a potem zaczął marsz na północ.Otwarcie 24.04 cena 2.589; Zamknięcie dziś 14 maja cena 2.989; dźwignia 1:200; zmiana ceny instrumentu bazowego ok. 15%, Wartość depozytu do zysku 1000%. Zapraszam też do wcześniejszych wpisów dotyczących dźwigni, żeby nie mylić zysku na jednej transakcji ze wzrostem wartości portfela.

    OdpowiedzUsuń