sobota, 17 września 2016

Szukajcie a znajdziecie, czyli rachunek oszczędnościowy na 2,7% bez limitów

Wrzesień to kolejna fala drastycznych obniżek oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych. Dotychczasowe najlepsze depozyty są obniżane o średnio 0,5%. Konto Zośka Pro z efektywną stawką 2,7% też będzie tylko do końca października. Neobank nawet obniżył oprocentowanie lokat dla nowych klientów do 2,2%. W SKOKach wiadomo – jesień, więc dożynki na ukończeniu. Oj ciężkie czasy dla „lokatowców” nastały. Tak więc znowu trzeba było ruszyć na poszukiwania sensownej oferty, zgodnie z hasłem szukajcie a znajdziecie.


I tak wynalazłem dosyć ciekawą propozycję w Lionsbank (klon Ideabanku dla zamożniejszych klientów). Bank otwiera dwa rachunki LION’S EXCELLENCE i LION`S RENTIER. W praktyce rachunek bieżący i rachunek oszczędnościowy. LION`S RENTIER jest standardowo oprocentowany 1,5%. Ale wystarczy, że na rachunku bieżącym miesięczne saldo wpływów wyniesie 12 tysięcy złotych, to w kolejnym miesiącu kalendarzowym oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wzrasta do 2,7% (nie ma limitu kwotowego dla tego rachunku). Czyli wystarczy, że raz w miesiącu przeleję z innego banku powyższą kwotę na rachunek bieżący i mam nielimitowane wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe. Co ważniejsze nie muszę utrzymywać żadnego salda na rachunku. Wspomnianą kwotę mogę następnego dnia przelać z powrotem. Liczy się tylko miesięczna suma wpływów (mogę przelewać np. 3x4 tysiące zł). Jak zapewnia doradca nie jest to „wabik” - takie warunki mają być utrzymywane w dłuższym okresie. Konta są bezpłatne; bez kart (jak ktoś nie chce) do rachunku i innych haczyków.  


Nie jest to na pewno oferta dla każdego. Lionsbank stara się wyłapywać zamożniejszych klientów, żeby dodatkowo oferować produkty wysoko marżowe. Tak więc musiałem dodatkowo przez godzinę na spotkaniu wysłuchać różnych „dużo lepszych” propozycji opartych o struktury (lokata z funduszem itp.). Ale wystarczą już kwoty pięciocyfrowe (nie przekraczające limitu BFG), żeby być w kręgu zainteresowań i dostać powyższe warunki.

5 komentarzy:

 1. jest jakaś możliwość założenia konta poprzez internet?
  pirx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie. Doradca musi odhaczyć spotkanie i dopiero otwiera konto. U mnie było o tyle prosto, że miałem kiedyś już lokaty w Lions - kartoteka, dostęp przez internet itp. A i doradca był dość kompetentny.

   Usuń
 2. nie mam "pod nosem" placówki lions i trochę mi do nich nie po drodze.
  zgłosiłem konsultację na stronie www, zobaczymy co się uda wynegocjować.
  tez już bylem ich klientem.
  rozważałeś może lokowanie w noble bank?
  przyglądałem się lokacie rentierskiej, może też mają konto oszczędnościowe z ciekaweym %, nie sprawdzałem.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 3. jest też w BPH Pracowite KOnto Oszczędnościowe 2,75% , odsetki dopisywane codziennie , saldo do 50000 . Trzeba mieć Konto Maksymalne z wpływem 7500 miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie też ciekawa propozycja (choć tylko do 50 tys.) Przeczytałem regulamin promocji w którym jest mowa o aktywach w wysokości 100 tys., żeby nie pobierali miesięcznej opłaty 20 zł za konto. Nie ma nic w regulaminie o miesięcznych wpływach 7,5 tys., a na stronie www wyraźnie o tym piszą. Tak czy inaczej rachunek promocyjny można założyć do końca roku i trzeba być nowym klientem.

   Usuń